O nas
Biowet Puławy Sp. z o.o. jest w pełni polską, nowoczesną wytwórnią leków weterynaryjnych. Poprzez swoją działalność, w znacznym stopniu przyczynia się do ochrony zdrowia zwierząt i ludzi. Zabezpiecza służbę weterynaryjną, polskie rolnictwo i hodowców w skuteczne i bezpieczne leki najnowszej generacji.
Obecnie w ofercie firmy znajduje się ponad 50 preparatów obejmujących: szczepionki, preparaty diagnostyczne, antybiotyki, preparaty wapniowe, sulfonamidy, środki przeciwpasożytnicze, preparaty mineralno-witaminowe oraz wiele innych specjalistycznych grup leków przeznaczonych dla różnych gatunków zwierząt.
Dobre tradycje
W ciągu 95 lat preparaty wytwarzane w Puławach miały znaczący udział w opanowaniu, zwalczaniu i kontroli takich groźnych chorób jak: księgosusz (wirusowa choroba bydła), gruźlica, brucelloza, rzekomy pomór drobiu, warroza pszczół.
Decydujące dla istnienia Biowetu okazały się lata 90-te. Została wtedy podpisana ,,Uchwała o prywatyzacji zakładu w formie spółki pracowniczej’’. Po zakończeniu procesu prywatyzacji, w 1997r. wszyscy pracownicy stali się udziałowcami i jednocześnie właścicielami przedsiębiorstwa. Z perspektywy lat okazało się, że prywatyzacja firmy jako jedna z nielicznych w Polsce, była wysoce udana.
Innowacyjność i ciągłe poszukiwanie
Biowet opiera swoją działalność na badaniach naukowych, prowadzonych przez wyspecjalizowaną kadrę. Współpracuje z najlepszymi ośrodkami naukowymi w Polsce. Zakład wspierają specjaliści ze wszystkich dziedzin medycyny weterynaryjnej w kraju i za granicą: z akademii medycznych, instytutów, wyższych uczelni politechnicznych i uniwersyteckich. Biowet od wielu lat kontynuuje współpracę z Państwowym Instytutem Weterynaryjnym-Państwowym Instytutem Badawczym w Puławach w zakresie badań naukowych oraz państwowej kontroli produktów immunologicznych prowadzonej przez PIWET w ramach tzw. kontroli seryjnej wstępnej.
Inwestujemy w jakość i bezpieczeństwo
Celem firmy jest wytwarzanie bezpiecznych i skutecznych produktów leczniczych, o odpowiedniej jakości, zgodnie z obowiązującymi wymaganiami prawa farmaceutycznego. Produkty są udoskonalane poprzez wdrażanie nowych technologii i metod badawczych.
Spółka posiada Wydział Preparatów Iniekcyjnych, który jest jednym z nowocześniejszych obiektów w Polsce. Obszar produkcyjny stanowi kompleks pomieszczeń czystych z systemem śluz, zaopatrywanych w filtrowane powietrze za pomocą instalacji klimatyzacyjno-wentylacyjnej, zapewniającej odpowiedni gradient ciśnień między pomieszczeniami. Aseptyczne etapy procesu odbywają się w clean-roomach klasy A/B. Wydział wyposażony jest w instalacje procesowe (wody do iniekcji, wody oczyszczonej, pary czystej, instalacji CIP, SIP) oraz nowoczesne urządzenia technologiczne wykonane w standardzie GMP. Organizacja procesów wytwórczych i zastosowane technologie, zapewniają warunki wytwarzania produktów zgodnie z europejskimi wymaganiami GMP.
W 2008 roku, został uruchomiony nowy Wydział Biologii, zajmujący się wytwarzaniem produktów immunologicznych – szczepionek i preparatów do diagnostyki in vitro. Budynek stanowi kompleks pomieszczeń czystych, wyposażonych w system śluz osobowych i towarowych wraz z instalacją klimatyzacyjno-wentylacyjną, zapewniającą odpowiedni nawiew filtrowanego powietrza i barierę ciśnieniową. Wytwarzanie produktów zgodnie ze standardami GMP zapewniają nowoczesne urządzenia i instalacje pomocnicze (wody oczyszczonej, wody do iniekcji, pary czystej, azotu, sprężonego powietrza). W wydziale znajdują się moduły do wytwarzania antygenów bakteryjnych, mykologicznych, moduł do pracy z drobnoustrojami BH-III oraz pożywkarnia. Prace z drobnoustrojami i operacje aseptyczne odbywają się pod nawiewem laminarnym kl. A/B. Nowoczesne technologie wytwarzania zgodne ze standardami GMP jak również funkcjonujący farmaceutyczny system zapewnienia jakości gwarantują wytwarzanie dobrych, skutecznych i bezpiecznych produktów leczniczych.
Potwierdzeniem wysokich standardów jakości są certyfikaty GMP na zgodność z Dyrektywą 2003//94/EC dla wszystkich form leków – produktów iniekcyjnych, biologicznych i niesterylnych uzyskane na podstawie okresowych inspekcji Głównego Inspektora Farmaceutycznego.
W 2014 roku zostało otwarte Centrum Badawczo – Rozwojowe, w którym realizowane są prace badawcze na różnych etapach wdrożenia, we współpracy z jednostkami naukowymi, umożliwiające wprowadzenie do oferty nowych produktów. Centrum uczestniczy również w udoskonalaniu już istniejących produktów, oraz opracowywaniu metod ich badania. W przyszłości możliwe jest prowadzenie badań na rzecz podmiotów zewnętrznych. CBR stworzyło również nowe stanowiska pracy.
Osiągnięcia
Osiągnięcia Puławskiego Biowetu zostały zauważone i nagrodzone przez Gremia Gospodarcze i Społeczne w Polsce.
Nagrody przyznane firmie
- “Złota Złotówka” za dobre wyniki ekonomiczne,
- “Lew Wśród Pracodawców”,
- “Ambasador Województwa Lubelskiego”,
- “Gazela Biznesu 2002r”,
- nagrodę “Naczelnej Organizacji Technicznej”
oraz liczne nagrody Ministra Rolnictwa. W 2004r. trzech pracowników otrzymało nagrodę naukową Ministra Rolnictwa I Rozwoju Wsi.
Nagrody i wyróżnienia dla produktów wytwarzanych przez Biowet Puławy Sp. z o.o.
- Bovitrichovac II – ”ZŁOTY MEDAL” przyznany na III Konferencji/Wystawie Ferma Bydła w Łomży (2010r.);
- Rehydrat – ”ZŁOTY MEDAL” przyznany na II Konferencji/Wystawie Ferma Bydła w Łomży (2009r.);
- Streptovac – “ZŁOTY MEDAL” przyznany na XI Międzynarodowych Targach Ferma Świń i Drobiu w Poznaniu (2008r.);
- Streptovac – Znak ,,NOWOŚĆ” przyznany na X Międzynarodowych Targach Ferma Świń i Drobiu w Poznaniu (2008r.);
- Tiamfenikol 25% – “ZŁOTY MEDAL” przyznany na VI Międzynarodowych Targach Ferma Bydła w Poznaniu (2006r.);
- Mlek-test – “ZŁOTY MEDAL” przyznany na IV Międzynarodowych Targach Ferma Bydła w Poznaniu (2004r.);
- Mastiprewent – “ZŁOTY MEDAL” – Nowa Technologia Innowacja 2003-2004.
- Aptovac – “ZŁOTY MEDAL” – Nowa Technologia Innowacja 2003-2004.
Jakość ceniona na świecie
Najważniejszym sprawdzianem działalności Firmy jest to, jak oceniają ją odbiorcy. Wysoka jakość produktów leczniczych oraz certyfikaty GMP na zgodność z europejskimi Dyrektywami nadane przez organ kompetentny, pozwalają na rozszerzenie kręgu odbiorców o klientów zagranicznych – Biowet współpracuje z kontrahentami z Litwy, Ukrainy, Białorusi, Rosji, Węgier, Mołdawii, Uzbekistanu, Malty, Chorwacji i Hiszpanii.
Kontakt sekretariat:
tel. (+48 81) 888-91-14
tel./fax (+48 81) 886-33-53
e-mail: sekretariat@biowet.pl
Biowet posiada certyfikaty GMP potwierdzające zgodność wytwarzania produktów leczniczych weterynaryjnych oraz prowadzenia badań w kontroli jakości z wymaganiami Dobrej Praktyki Wytwarzania.
Organ wydający: Główny Inspektorat Farmaceutyczny
Produkty sterylne – Nr certyfikatu GIF – WTC/0238_01_01/60
IWZJ.405.31.2018.MG.1
Data wydania: 27.04.2018
Okres ważności: 02.02.2021
Produkty niesterylne – Nr certyfikatu GIF – IW – 400/0238_01_02/04/139/16
Data wydania: 31.05.2016
Okres ważności: 04.03.2019
Produkty immunologiczne – Nr certyfikatu GIF – IWZJ.405.81.2018.ER.1
WTC/0238-01-01/158
Data wydania: 2018-07-10
Okres ważności: 2021-04-19
Usługi produkcyjne
Biowet Puławy Sp. z o.o. wytwarza produkty zgodnie ze standardami Dobrej Praktyki Wytwarzania (GMP – Good Manufacturing Practice).
Zapraszamy klientów zainteresowanych usługami produkcji kontraktowej.
Oferujemy wytwarzanie następujących produktów:
1. Preparaty iniekcyjne.
2. Produkty niesterylne.
2.1. Płyny do użytku zewnętrznego i wewnętrznego.
2.2. Proszki i maści do stosowania zewnętrznego.
Kontakt:
e-mail: szefprodukcji@biowet.pl
tel. 81 888 91 39
Usługi analityczne
Biowet Puławy spełnia wymagania GMP i posiada Zezwolenie GIF na wytwarzanie w zakresie badań i kontroli jakości produktów leczniczych.
Oferujemy wykonanie analiz chemicznych leków i surowców (w tym substancji czynnych) zgodnie z wymaganiami farmakopei lub metodami własnymi opartymi o wytyczne ICH i GMP. Dysponujemy odpowiednim sprzętem do przeprowadzenia badań technikami klasycznymi oraz instrumentalnymi (spektrometria IR, UV-Vis, chromatografia HPLC i GC, analiza TOC).
Kontakt
dr Katarzyna Polska, Kierownik Działu Kontroli Jakości
e-mail: kontrola@biowet.pl
tel. 81 888 91 41