36. Olimpiada Gołębi Pocztowych oraz Targi Gołębi Pocztowych i Akcesoriów w Poznaniu

W ubiegłym tygodniu (25-27 stycznia) na terenie MTP w Poznaniu odbyła się 36. Olimpiada Gołębi Pocztowych oraz Targi Gołębi Pocztowych i Akcesoriów. To międzynarodowe spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Wśród prawie 200 wystawców, w tym również zza granicy – m.in. ze Słowacji, Austrii, Portugalii, Holandii, Belgii  i Niemiec, firma Biowet Puławy była jednym z wystawców. Stoisko firmowe odwiedziło liczne grono hodowców. Według danych, w ciągu tych trzech dni, liczba zwiedzających sięgnęła blisko 15 tysięcy osób.
Można było oglądać tam te wspaniałe ptaki i podziwiać ich wielkie osiągnięcia. Warto podkreślić, że najwięcej medali na Olimpiadzie zdobyły gołębie z Polski.  
Dodatkowo w sobotę 26 stycznia odbyła się tam Konferencja Komisji Weterynaryjno-Naukowej FCI ,,Porozmawiajmy o aktualnych problemach zdrowotnych gołębi pocztowych”. Hodowcy mogli uczestniczyć w ciekawych wykładach i dowiedzieć się więcej o chorobach gołębi oraz wysłuchać praktycznych uwag odnośnie leczenia i prawidłowego szczepienia gołębi.

Dziękujemy za liczne odwiedziny naszego stosika i zapraszamy na kolejne targi!